Danas je 24 Jul 2014, 03:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Grejanje
PostPoslato: 27 Okt 2012, 08:40 

Pridružio se: 01 Apr 2012, 13:40
Komsije, kako proveravate da li su radijatori puni i mogu da se ukljuce Da li je potrebno svake godine pred aktivaciju izvrsiti proveru?

Vrh

PostPoslato: 29 Okt 2012, 21:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Sep 2011, 20:01
Pozdrav dragim komsijama. Zna li neko kako se puni instalacija za grejanje? GEMAX se ne odaziva na pozive za tekuci problem, mada je jos uvek duzan da nam izadje u susret.

Vrh

PostPoslato: 01 Nov 2012, 11:54 

Pridružio se: 19 Sep 2011, 20:43
Ja sam punio radijatore koji nisu povezani u centralni sistem. To smo mi sa stanovima manjim od 70m2.
Potrebno je prvo proveriti da li su zatvorena oba ventila na dnu radijatora. Jedan je u obliku plasticnog cepa, dok se drugi nalazi ispod metalnog okruglog poklopca i ako se dobro secam zatvara se imbusom 10. Sa gornje strane polako odvrnuti sraf za ispustanje vazduha i ako nista ne izlazi odvrnuti i cep. Kroz taj otvor nasuti vodu. Preporuka je da se voda sipa malo ispod otvora (1-2cm) kako bi imala mesta za sirenje usled zagrevanja.
Bolja varijanta je da se posle skidanja gornjeg cepa skine i grejac i ispusti komplet voda iz radijatora, ocisti grejac i tek onda vrati nazad pa sipa nova voda. Voda koja je trenutno u radijatorima je iz sistema i kada su nam prosle godine cistili jedan radijator zbog buke (sustanje i pistanje oko grejaca) izasla je braon voda puna nekog taloga i kamenca.
Nadam se da ce imati jos neko da podeli svoje iskustvo i eventualno me ispravi ili nam da neku bolju ideju.

Vrh

PostPoslato: 01 Nov 2012, 17:00 
Korisnikov avatar

Zahvaljujem se na brzom odgovoru :clap: Voda se u samostalni sistem (sa CINI grejacima) moze dopuniti i sa razdelnika u hodniku, cime se doduse puni i sistem cevi koje vode do svakog pojedinacnog radijatora. Postoji regulativa pri punjenju :crazy: koja se mora ispostovati kako bi se ceo sistem napunio iz vodovodne mreze. Interesuje me da li neko od komsija masinaca - termicara smatra da je bolje ostaviti vodu koja je vec u sistemu, ili je pozeljno svake godine cistiti radijatore u potpunosti, kako bi se smanjila kolicina kamenca koji se eventualno stvara u svakom od radijatora u kom se nalazi grejac ? Da li je jos neko resio probleme sa zujanjem demontazom i ciscenjem grejaca, ili je to usamljen slucaj ? Na netu nisam mogao nigde da nadjem resenje sa zujanjem (a da se to odnosi na sisteme sa nasim grejacima, tipa CINI ili slican). Da li je neko mozda zvao CINI i sta su mu rekli ?
U svakom slucaju, cujem da gomila ljudi ima problem sa zujanjem (koji su se, btw, pojavili jos prosle godine) i da niko ne moze da da adekvatan odgovor zasto se to desava :shock: S obzirom da nas je Gemax ostavio da se sami brinemo oko ovih instalacija (niko se ne javlja na telefon, istekla je garancija na grejace, bla, bla... voleo bih da cujem svaki konkretan (komsijski) predlog.

Vrh

PostPoslato: 04 Nov 2012, 00:10 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2011, 14:56
Ja sam se navikao na zujanje, sreca pa vise ne piste!!!

Vrh

PostPoslato: 05 Nov 2012, 14:01 

Meni je danas stigao mail od Cinija. Procitajte sta kazu:

Sustanje koje se javlja u radijatorima sa MEK grejacima nije cesta pojava narocito
ako se uzme u odnosu na broj prodatih.Ako se to i dogodi na nekoliko razloga treba
obratiti paznju.Najbitnije je adekvatno napuniti radijator vodom.Bilo je slucajeva
da bukvalno cep od plasticne flase vise ili manje vode moze da zaustavi ili pojaca
sustanje.
U tim slucajevima treba jos obratiti paznju da prilikom ugradnje MEKa u radijator
cevi od samog grejaca budu jedna pored druge(ne jedna iznad druge} u odnosu na ravan
poda.
Sto se tice garancije vazeci sertifikat je dobijen na 1 godinu garancije ali ce se u
narednom periodu verovatno vrsiti uskladjivanje.
Pozdrav
servis-CINI INVEST

Njihov kontakt je: "Predrag Stojic" <proizvodnja.grejaca@cini.co.rs>
Zanimljivo je da tvrde da to nije cesta pojava.
Ja sam za vikend ocistio dva radijatora koji su bili puni kamenca i nekog crnog taloga. Voda tamno braon i po povrsini puna kapljica ulja. Sipao sam cistu vodu kroz otvor na vrhu, detaljno ocistio grejac i za sada nema uopste nikakvih zvukova a radijator se mnogo brze i ravnomernije zagreva.

Vrh

PostPoslato: 07 Feb 2013, 10:17 

Pridružio se: 22 Mar 2012, 14:35
да ли неко има број телефона на који могу да позовем како би ми допунили радијаторе водом јер су полухладни.

Vrh

PostPoslato: 10 Feb 2013, 22:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Sep 2011, 10:08
Majo, potrazicu ja broj telefona ali samo da znas da ce ti reci da je za radijatore prosla garancija. Moze i to da se resi ali mora malo da se plati.

Vrh

PostPoslato: 11 Feb 2013, 09:37 

Dejan Kovacevic 063/220631

Vrh

PostPoslato: 27 Feb 2013, 22:38 
Korisnikov avatar

Iz licnog iskustava i iskustva komsija dolazim do sledeceg zakljucka : zbog tvrdoce vode u sistemu (ili u svakom pojedinacnom radijatoru, svejedno), i taloga koji se neminovno javlja pri eksploataciji (korozija iz clanaka radijatora i sl.) dolazi do "kratkog spoja" sipki grejaca, sto izgleda uzrokuje krcanje i zvizdanje. Ispustanjem postojece vode, vadjenjem grejaca, njegovim ciscenjem od kamenca, ispiranjem radijatora cistom vodom (do stepena da iz njega vise ne izlaze opiljci, mutna voda i slicno), i ponovnim punjenjem - bilo obicnom, bilo destilovanom ili demineralizovanom vodom, problem se izgleda resava. Mislim da jedna ovakva operacija pred grejnu sezonu nije preteran problem, s obzirom da smo (ocigledno) prepusteni sami sebi.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat